Folk Fiesta Festiwal dofinansowany!

Miło jest nam poinformować, że przedstawiona przez fundację oferta organizacji Folk Fiesta Festiwalu została uznana przez Powiat Jeleniogórski za wartościową i niebanalną propozycję kulturalną, w związku z czym przyznano jej wsparcie finansowe! Dzięki uprzejmości Starostwa informacja o imprezie zostanie zamieszczona także w serwisie internetowym powiatu - na pewno dzięki temu wiadomość o fieście trafi do znacznie większej liczby osób. Będzie dla nas prawdziwą przyjemnością jeżeli zechcecie Państwo skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w Folk Fiesta Festiwalu.

- Bartosz Urbański, dnia 20 czerwca 2014 @ 13:55.

Folk Fiesta Festiwal

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w organizowanym przez fundację oraz Rodzinny Park Rozrywki Folk Fiesta Festiwalu na dobry początek lata, który odbędzie się na terenie Parku Miejskiego Esplanada w Szklarskiej Porębie 5 lipca br. Mamy nadzieję, że impreza ta dostarczy jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim pozostawi pewien 'niedosyt', który zaspokoić będą mogli jedynie samodzielnie odkrywając tajemniczy Dolny Śląsk. Podczas festiwalu zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna oraz loteria z atrakcyjnymi fantami, z których cały dochód zostanie przeznaczony na uruchomienie Sudeckiego Centrum Kultury i Sztuki.

- Bartosz Urbański, dnia 17 czerwca 2014 @ 12:05. Więcej...

Współpraca z Uniwersytetem III Wieku

W dniach 14.03 oraz 28.03.2014 r. przedstawicielka fundacji ARS SUDETICA, Małgorzata Urbańska - pedagog i psychoterapeuta, przeprowadziła dla słuchaczy Uniwersytetu wykład nt. funkcjonowania mózgu w starszym wieku oraz możliwości plastycznych mózgu.

- Malgorzata Urbanska, dnia 3 kwietnia 2014 @ 09:43. Więcej...

Szansa dla Willi Waldweben

Burmistrz Szklarskiej Poręby zadecydował o przeznaczeniu do oddania w użyczenie Fundacji Ars Sudetica budynku willi przy ul. W. Pstrowskiego 5 w Szklarskiej Porębie. Pełną treść zarządzenia w tej sprawie publikujemy tutaj. Na tym jednak nie koniec, bowiem kolejnym etapem procedury związanej z uzyskaniem tytułu prawnego do dysponowania nieruchomością są negocjacje z przedstawicielami władz samorządowych, których efektem będzie podpisanie umowy użyczenia - mamy nadzieję, że jej postanowienia będą satysfakcjonujące dla obu stron.

- Bartosz Urbański, dnia 1 marca 2014 @ 21:22. Więcej...

Zielone światło dla Waldweben

W środę, 15 stycznia br. Fundacja zaprezentowała wizję zagospodarowania budynku przy ulicy Pstrowskiego 5 na posiedzeniu połączonych Komisji Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie. Projekt uzyskał pozytywną opinię Radnych, co otwiera drogę do użyczenia tej nieruchomości.

- Bartosz Urbański, dnia 21 stycznia 2014 @ 23:27. Więcej...

< Poprzednia Następna >

Powered by CuteNews